Wózki widłowe ich rodzaje i zastosowanie -część pierwsza

Podział ze względu na napęd:

Wózki widłowe spalinowe

Najczęściej są one napędzane z użyciem oleju napędowego, ale spotykać można takżę spalinowe wózki, które mają napęd na LPG. Ze względu na to, żę emitują one spaliny nadają się do wykorzystywania w pracy na otwartym terenie. Jeśli konieczne będzie zastosowanie spalinowego wózka widłowego w pomieszczeniach dobrze będzie wykorzystywać specjalne filtry.

Wózki widłowe gazowe (LPG)

Obok elektrycznych na pewno z ekonomicznego punktu widzenia będą stały również wózki spalinowe, które jeżdżą na gaz LPG. Tutaj również będzie trzeba jeździć raczej na zewnątrz budynków, a jeśli będziemy chcieli jeździć w budynkach to tak naprawdę musimy zastosować filtry.

Elektryczne wózki widłowe

Nazywa się je akumulatorowymi. Ze względu na to, że spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa oraz przepisy UDT są bardzo popularne przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach. Również będą się świetnie sprawdzać na małych przestrzeniach, ponieważ dzięki temu, że mają mały silnik nie będą bardzo duże. Dobrze wykorzystywana bateria powinna świetnie pracować nawet przez wiele lat.

Podział ze względu na funkcje:

Wózki widłowe boczne

Mogą być nazywane także jako wózki bocznego załadunku. Będą się one doskonale sprawdzać w przemyśle, gdzie konieczne jest przewożenie długich oraz niewygodnych ładunków. Wtedy załadunek bokiem będzie najlepszym rozwiązaniem i przede wszystkim pod kątem praktycznym będzie się sprawdzał naprawdę doskonale.

Terenowe wózki widłowe

Wykorzystywane są najczęściej na placach budowy albo też w innych miejscach, gdzie potrzebne są warunki, do tego, by przewozić wygodnie ładunki praktycznie w te najbardziej niedostępne zakamarki. Widlaki te są napędzane dieslem.

Wózki widłowe podnośnikowe

Wiele osób myli je z wózkami kontenerowymi. Inaczej nazywa się je teleskopowymi. Najwygodniejsze są z tego względu, że mają bardzo długi zasięg do przodu oraz w górę i tym samym będzie można wygodnie podnosić nawet najbardziej masywne ładunki bez konieczności ich dzielenia na mniejsze części.

O serwisie

Operator wózka widłowego w dzisiejszych czasach, ma bardzo duże szanse na znalezienie pracy. Dowiedz się jakie są rodzaje uprawnień, rodzaje wózków widłowych i wymagania dotyczące kursu.

kontakt@eu-praca.pl

Galeria