Wózki widłowe ich rodzaje i zastosowanie -część druga

Systemowe wózki widłowe

Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam na dopasowanie wózków widłowych tego typu do każdego rodzaju regałów i powierzchni magazynowych. Tym samym wózki systemowe pozwalają nam na wykorzystywanie ich praktycznie w każdym pomieszczeniu składowym.

Wózki widłowe wysokiego składowania

Widlaki boczne, również nazywane są boczniakami. Charakteryzują się tym, że mogą podnosić ładunki nawet na kilkanaście metrów. Dodatkowo jest to taki wózek, który ma wyjątkowe możliwości, jeśli chodzi o manewrowanie nim. Dzięki masztowi wysuwanemu do przodu załadunek w większości magazynów będzie łatwy.

Wózki widłowe skrętne

Przeznaczenie to przede wszystkim plac manewrowy, gdzie mamy kręte oraz ciasne korytarze. Wyglądem będą przypominać widlak wysokiego składowania. Maszt się tutaj nie wysuwa, ale obraca się pozwalając na dość łatwe umieszczenie ładunku w docelowym miejscu.

Wózki wielokierunkowe

To wynalazek, który sprawdzi się w najbardziej krętych oraz wąskich korytarzach. Dzięki możliwości niezależnego operowania kierunkiem przednich i tylnych kółek operator będzie mógł się praktycznie wszędzie wygodnie dostać. Dodatkowo takie wózki mają wysuwany masz i mogą pracować tak jak funkcjonują suwnice.

Wózki widłowe podwieszane

Praktycznie każdy widział taki rodzaj wózka. Widlaki podwieszane dają nam możliwość na transportowanie ich razem z ładunkiem, ponieważ mogą być podczepione do ciężarówki. Charakteryzują się one tym, że nie mają dużych rozmiarów i łatwo nimi manewrować.

Wózki widłowe kontenerowe

Wózki, które mają wysoką ładowność. Mogą między innymi służyć nam w stoczniach albo w portach przeładunkowych do przenoszenia i składowania kontenerów.

Wózki widłowe antywybuchowe

Same urządzenia nie będą miały wiele wspólnego z ładunkiem wybuchowym. Nazwa odnosi się do wykorzystywania tych właśnie widlaków. Jest to rozwiązanie, które będzie stosowane przy przewożeniu różnorakich substancji i przedmiotów, które w trakcie transportu mogą grozić wybuchem. Między innymi w fabrykach, gdzie stosuje się wodór będzie to rzeczywiście bardzo pożądany sprzęt.

O serwisie

Operator wózka widłowego w dzisiejszych czasach, ma bardzo duże szanse na znalezienie pracy. Dowiedz się jakie są rodzaje uprawnień, rodzaje wózków widłowych i wymagania dotyczące kursu.

kontakt@eu-praca.pl

Galeria