Jak działają firmy zajmujące się wyszukiwaniem kadry kierowniczej?

Kilka tygodni temu zwrócono się do mnie w sprawie pracy, o której nie wiedziałem, że istnieje i przez firmę, o której wcześniej nie słyszałem. Dziwne jest to, że ostatnio myślałem, że nadszedł czas na poważny ruch. Zaintrygowało mnie więc to wezwanie i to, jak mnie odnaleźli i jak przeczytali mój umysł.
 
Najwyraźniej znalezienie największych talentów może być trudne, dlatego też niektóre korporacyjne firmy executive search pomagają im w rekrutacji. Firmy executive search to wyspecjalizowane usługi rekrutacyjne, które znajdują kandydatów na najwyższe stanowiska kierownicze, kierownicze lub inne wysoce wyspecjalizowane stanowiska dla klientów. Wielu klientów korzysta z nich, aby znaleźć kandydatów, których nie da się natychmiast zidentyfikować na rynku i zasadniczo uniknąć kosztów złego zatrudnienia.
 

Jak oni znajdują najwyższy poziom talentu?

Agenci Executive Search wykorzystują szereg kontaktów osobistych w swojej branży, jak również dogłębną znajomość branży, aby znaleźć odpowiednich kandydatów dla klientów. Przeprowadzają oni szczegółowe rozmowy kwalifikacyjne, a następnie wybiórczo przedstawiają kandydatów swoim klientom.
 
Firmy executive search pomagają również klientom sporządzać dokładne i kuszące opisy stanowisk pracy w celu stworzenia puli wykwalifikowanych kandydatów.
 

Zrozumienie różnych rodzajów firm zajmujących się poszukiwaniem kadry kierowniczej

Relacja między klientem a firmą wykonawczą może być albo warunkowa, albo utrzymana. Rekrutatorzy warunkowi są wynagradzani po pomyślnym zakończeniu "poszukiwania", a zatrzymani otrzymują wynagrodzenie za proces rekrutacji.
 
Firmy zajmujące się wyszukiwaniem warunkowym w dużym stopniu polegają na swoich kontaktach, dlatego też klienci często pracują z wieloma rekrutującymi jednocześnie, aby zmaksymalizować ilość otrzymywanych życiorysów. Z drugiej strony, klienci zazwyczaj idą z zatrzymanymi rekruterami, aby znaleźć kandydatów na wyższe stanowiska. Klienci i zatrudnieni pracownicy rekrutowani na ogół rozwijają silniejsze, bardziej długofalowe relacje biznesowe.
 

Dlaczego klienci korzystają z usług firm zajmujących się wyszukiwaniem wykonawczym?

Większość firm korporacyjnych, które decydują się na korzystanie z usług executive search firm, robi to dlatego, że nie dysponują wewnętrznymi zasobami, siecią, a może nawet umiejętnościami ewaluacyjnymi pozwalającymi na samodzielną rekrutację. Niektóre firmy mogą nawet wykorzystywać je do pośredniej rekrutacji spośród konkurentów, pozwalając im znaleźć kandydatów, których nie byliby w stanie znaleźć w inny sposób.
 
Jeśli chciałbyś skorzystać z usług firmy zajmującej się wyszukiwaniem kandydatów, zaleca się skorzystanie z usług firmy, która ma doświadczenie w umieszczaniu kandydatów na stanowiskach podobnych do stanowiska otwartego.
 
Jeśli jesteś dyrektorem wykonawczym i szukasz sposobu, aby wykonać ruch, upewnij się, że szukasz firmy, która umieści ludzi w Twojej branży. Daj im znać, że chcesz wykonać ruch.
 
Proszę podzielić się z nami na portalach społecznościowych, jeśli ten wpis okazał się pomocny. Jeśli masz komentarz lub pytanie, chętnie bym je omówił.

O serwisie

Operator wózka widłowego w dzisiejszych czasach, ma bardzo duże szanse na znalezienie pracy. Dowiedz się jakie są rodzaje uprawnień, rodzaje wózków widłowych i wymagania dotyczące kursu.

kontakt@eu-praca.pl

Galeria